Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir?
22 Nis

Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınırken akla gelen bir çok soru vardır. Bu sorulardan birisi ve en çok akla geleni de beyaz eşyaların nasıl paketleneceğidir. Çünkü beyaz eşyalar genelde evdeki en pahalı eşyalardır ve başlarına bir şey gelsin istenmez. Bu yazımızda beyaz eşyaların nasıl paketlenmesi gerektiğini göstereceğiz.

Neredeyse bütün evden eve nakliyat firmaları paketleme işlemlerini kendileri yapar. Çünkü müşteriler bu konuda ne bilgi sahibidir ne de gerekli malzemelere sahiptirler. İşte bu yüzden firmalar eşyaları taşımadan önce sıkı bir ambalaj işleminden geçirirler. Böylelikle eşyaların hem taşınırken hem de araç içerisinde seyahat ederken bir zarar görmeleri engellenmiş olur. Evden eve nakliyat firmaları beyaz eşyaları paketlerken balonlu poşet denilen “patpat”, streç, nakliye battaniyesi ve ambalaj kağıtları kullanabilir. Firma ekipleri bu konularda özel eğitim almış kişilerden oluşur.

Eşyalar öncelikle kirlenmemeleri için streç ile sarılır. Streç eşyaların kirlenmesini ve tozlanmasını önler fakat çizilmesini veya herhangi bir darbeye karşı dayanıklı olmasını sağlayamaz. Bu yüzden strecin üzerine patpat veya battaniye ile ambalaj işlemi uygulanır. Bu ambalaj hem taşınma sırasında hem de araç içerisinde seyahat ederken eşyaların zarar görmelerini önleyecektir.

İşini iyi yapan firmalar bu adımları sırasıyla uygularlar. Sizin yapmanız gereken tek şey ambalaj işlemlerinin başında durmak ve 50 – 100 lira daha fazla verip kaliteli firmalar ile anlaşmak olacaktır. Zira 100 lira ucuza taşınmak için eşyalarınızdan olmayın. Çünkü eşyalarınız çok daha pahalı. Bu nedenle kaliteli ambalaj yapan firmalar ile taşımak sizi oldukça memnun edecektir.

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın