Evden Eve Nakliyat Hizmetinin Ülkemizdeki Yeri
1 Şub

Evden Eve Nakliyat Hizmetinin Ülkemizdeki Yeri

Evden eve nakliyat her geçen gün Pazar payını arttıran ve ülke ekonomisinde büyük yeri olan bir hizmet koludur. Yuvam Nakliyat olarak 38 yılı aşkın süredir bu hizmeti veren ve geliştirmeye çalışan bir firmayız. 20 yıllık tecrübemiz iş geçmişimiz ile bu alanda edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda sizlere sektörün ülkedeki yerini anlatmaya çalışacağız.

Evden eve nakliyat sektörünün her geçen gün büyüdüğünü ve geşiltiğini söylemek mümkün. Elbeeteki bunun en önemli nedenleri arasında nufus artışı ve hızlı kentleşme bulunmakta. Evet sektör her geçen gün büyüyor fakat iyi yönde geliştiğini söylemek güç. İnsanlar hala evden eve nakliyat firmalarının ve bu sektörün nasıl işlediğinin tam olarak bilincinde değiller. Aslında kendisine evden eve nakliyat firmasıyım diyen fakat sektörle alakası dahi bile olmayan şirketleri elersek sektörün firma sayısının 3’te 1’e düşeceğini söylemek mümkün.

Evet aynen öyle! Sektörde bulunan firmaların yaklaşık 3’te 2’si evden eve nakliyat ile alakası yok. Şaşırdınız değil mi? Aslında siz hepsiyle profesyonel çerçevede görüşmüştünüz. Evet görünürde profesyoneller fakat işin aslı öyle değil. Türkiye’de bu işi hakkıyla yapan firmaların sayısı oldukça az.

Biraz da rakamlardan bahsedelim. Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de her yıl 500 bin’den fazla insan şehirler arası nakliyat hizmeti almakta. Ayrıca şehir içi taşınanların sayısı 2 Milyonu geçmiş durumda. Sayılar açıkça belirtiyor ki ülkenin evden eve nakliyat firmalarına olan ihtiyacı küçümsenemez. Yıllık olarak 2 milyar liraya ulaşan evden eve nakliyat bütçesi bu işin ne kadar büyük olduğunu anlatıyor.

,

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın